RELLAX-Q

Tetování, piercing, permanentní make-up

Kontakt:

Studio Lena - Lenka Kremerová

Tattoo, piercing, permanentní make-up

Salón solárium Rellax-Q

Komořanská blok 702

434 01 Most

IČO: 87973227

Tel.: 777 665 934 - Pokud nezvedám telefon, pracuji. Napište sms, zavolám obratem zpět!

E-mail: lenkakremerova@seznam.cz

Pracovní doba:

Po - pá: 12.00 - 17.00 hod., mimo pracovní dobu a o víkendech možno po telefonické dohodě

 


Tetování

Tetováním se označuje druh kresby, kdy se používají speciální tetovací jehly, pomocí nichž se částečky atramentu nanáší těsně pod kůži. Odborně je tento proces nazýván mikro-pigmentovou implantací. Tetováním si dnes své tělo nechávají zdobit nejen mladí lidé, ale i osoby v pokročilém věku. Název je odvozen o tahitského slova tatu, což v překladu znamená vrazit nebo vyznačit. Hodně se setkáte s anglickým názvem, který zní tattoo.

Tetování je populární již několik desetiletí a rozšířilo se po celém světě, zejména v Severní Americe, Japonsku a také v Evropě. Tyto jmenované světadíly se mohou chlubit tatéry, jejichž kresby jsou považovány za umělecká díla, a proto se tetování stalo uznávaným uměním. Mezi příznivce tetování se zařadily slavné osoby, filmové hvězdy, hudebníci, ba dokonce sportovci.

Minulost tetování, původ

Určitě si kladete otázku, kde se vůbec tetování vzalo. Má dlouholetou tradici v různých koutekch světa. Původními obyvateli Japonska byli Ainuové, kteří se zaměřovali na tetování tváře. Následně byl tento zvyk rozšířen na Filipíny, Borneu, Samoi, do Afriky, Činy a také do Střední Ameriky. Ve Starém Zákoně padl zákaz tetování, protože tento zvyk byl běžný u různých náboženských skupin v době starověku. Tetování bylo známo již v době neolitu v Eurasii, což dokazuje mumifikované tělo Ötziho, které bylo nalzeno v Alpách. Věk těla, na němž bylo možné zhlédnout speciální tetování, se odhaduje na 5 300 let. Pazyrský muž byl tetován podél páteře velkým počtem malých teček. Dalším příkladem a také důkazem, že tetování bylo známo i v dávných dobách, jsou tři mumie nalezené v horách Altaj.

Obnovení tradice nastalo v roce 1770, kdy byl jižní Pacifik dobýván kapitánem Jamesem Cookem. Do první světové války žili potetovaní námořníci. V dnešní době je však tetování mnohem populárnější než v minulosti. Průzkumy ukazují, že až 1/7 obyvatel v Severní Americe má minimálně jedno tetování.

Druhy tetování

Tetování se rozděluje na několik druhů, a to buď na stálé tetování nebo na tetování henou. Nejběžnějším druhem je stálé tetování, kdy je nezbytné se dobře rozhodnout, jaký motiv skutečně chcete. Pro každého člověka tetování znamená něco jiného, někdo má rád různé čínské znaky, jiní mají raději vytetovaná zvířata. Kresba, kterou budete nosit na svém těle, by vás měla alespoň trochu charakterizovat. Co se týče bolesti, tak ji každý vnímá jinak. Důvodem je, že každý člověk je jinak citlivý na pokožce. Většinou budete mít pocit pálení či svědění, ale nejhorší jsou první dvě minuty, poté si pomalu zvyknete a tetování je pro vás snesitelné. Nejvíce bolestivým místem je spodní část zad, vnitřní část paží a stehen, krk, nebo prsty.

Následky tetování, rozhodnutí

Před samotným tetováním byste si měli uvědomit, že tetování není krátkodobou záležitostí, proto je nutné vybrat pro vás ideální místo. Ženy by si měly uvědomit, že v budoucnu jim může tetování zkomplikovat práci či výběr oblečení. Také nejprve zvažte vše pro a proti, následně se rozhodněte, jaký motiv a rozměr pro vás bude vhodný, a vyberte správné místo, kam tetování umístit.

Nejlepším obdobím pro tetování je podzim, zima nebo jaro. Léto se nedoporučuje, protože se místo kolem vytetovaného motivu hůře hojí. Důsledkem je časté pocení, kvůli němuž se může část pokožky zanítit, a tím by mohla vzniknout infekce. Než půjdete do salonu, nepijte minimálně 24 hodin před aplikací alkohol, neužívejte žádné tablety proti bolesti a kávu. Důvodem je, že se zvyšuje krevní tlak a ředí se krev, přičemž by mohlo dojít k nečekanému krvácení. Tetovat se mohou osoby starší 18 let, pokud však mladiství nedosahuje této hranice, je nutný souhlas rodičů či zákonného zástupce.

Rizika tetování

S tetováním se pojí mnoho rizik, zejména onemocnění, alergické reakce a infekce. Pokud přijde jehla do kontaktu s vaší krví či tělesnými tekutinami, může se přenést nakažlivá nemoc. Toto riziko hrozí především ve vězení, kdy vězni nedodržují hygienické podmínky. Často se tímto způsobem přenáší hepatitida, dokonce i AIDS. V tetovacích salonech se však používají jednorázové jehly, to znamená, že pro každého klienta se rozbalí nová jehla. Tatér by měl používat latexové rukavice, často si mýt ruce a čistit prostory, v nichž tetuje své zákazníky. Druhým rizikem je alergická reakce, která může být na barvivo, protože někteří lidé mohou být citlivý na některé složky, které barvivo obsahuje. S tetováním jsou spojeny i nebezpečné infekce, které jsou způsobeny neopatřením. Jistě by měly být tetovací prostory udržovány v čistotě. V salonu by mělo být k dispozici umyvadlo s teplou vodou a tatér by měl dodržovat hygienické zvyky. Díky těmto opatřením se předejde všem možným rizikům.

Musíte počítat s tím, že čerstvé tetování bude svědit a budou se z něj sloupávat malé strupy, které nechte odpadnout. Nikdy je nestrhávejte, protože byste je mohli odtrhnout i s barvou. Hojení tetování trvá asi tři dny. Během hojení tohoto místa se vyhýbejte chlorované vodě, opalování a používejte zklidňující mast, kterou zakoupíte v lékárně.

Tetování vám vydrží prakticky celý život, avšak je někdy nutný obtah, a to v případě, že vám na některých místech chybí barva či se rozpíjí.

Existuje i odstranění trvalého tetování. Úplně odstranění obrázku, aniž by nešly vidět stíny, je nemožné. Nejčastěji se používá laser, což není ani jednorázová, ani levná procedura. Částice inkoustu zničí tepelné paprsky, po nichž často zůstává jizva. Některé tetování však nejdou odstranit z chirurgického hlediska vůbec, a to zejména u barevných motivů.

Mé služby:

Ceník tetování:

Cena bude stanovena po domluvě, dle náročnosti a velikosti vybraného motivu, minimálně však 1000,- Kč.
Návrh tetování (motivu): 300,- Kč/hod. realizace


Piercing

Piercing (odvozeno z anglického slova "pierce" neboli "propíchnout") je propíchnutí určité části těla (kůže) a vložení šperku do vzniklého tunelu.

Piercing má kořeny už daleko v minulosti. Prastaří indiáni jej používali jako ozdobu těl při rituálech a obětováních. Používali přitom bambus a podobný přírodní materiál. Dnes se používá chirurgická ocel, titan a zlato. Chirurgická ocel a titan se používají nejčastěji, protože se s nimi tělo dobře snáší.

Je bodypiercing bolestivý?

Pokud je prováděn neodborně a bez dostatečné kvalifikace, může se pro vás stát velmi nepříjemnou, nebezpečnou a bolestivou zkušeností. Pod rukou zkušeného profesionála trvá samotná procedura několik vteřin, takže u standartních zákroků (pupík, jazyk, obočí, ret atd.) je bolest velmi krátká a minimální. V našem studiu nepoužíváme ve většině případů umrtvování, protože samotná anestezie bývá většinou více bolestivá, než samotný zákrok. Vnímání bolesti je u každého člověka individuální, ale většinou se pocit při piercingu dá přirovnat např. k odběru krve, nebo běžnému propíchnutí uší.

Jak dlouho trvá, než se piercing zahojí?

Doba hojení je individuální u každého člověka, z velké části závisí na péči, kterou svému piercingu věnuje a také na jeho fyzické a psychické kondici. Zde uvádím pouze průměrné hodnoty u zdravého člověka, který si svůj piercing čistí dvakrát až třikrát denně.

Během celého procesu hojení v žádném případě šperk nevyndavejte! Teprve až po dalším půl roce po úplném zahojení můžete v některých případech šperk vyndat, aniž by došlo k destrukci nově vytvořené tkáně.

V jakých případech může být piercing zdravotním rizikem?

Jsou případy, kdy není vhodné provádět ani jinak velmi běžný piercing. Piercer by měl slušně odmítnout provedení takového zákroku, který by podle jeho/jejího názoru mohl být nebezpečný, nevhodný pro dotyčnou osobu, neúspěšný z hlediska jeho aplikace, nebo takový zákrok, na který není piercer připraven. Za níže uvedených okolností je v některých případech třeba vyjádření piercingu nakloněného lékaře před tím, než se přistoupí ka samotnému zákroku:

Ceník piercing:

Genitálie a bradavky - 1000,- Kč

Uši klasicky dvě dírky boltec 300,- Kč, jedna dírka 200,- Kč, ucho chrupavka 500,- Kč

Ucho industrial 800,- Kč

Vše ostatní - 500,- Kč

Cena je jen za zákrok. Pokud si zákazník vybere z nabídky šperků, navyšuje se cena o 150,- Kč.

Náhradní kulička - 50,- KČ

Náhradní tyčka - 100,- Kč


Permanentní make-up

Permanentní make-up je metoda líčení, při které se do horní vrstvy pokožky - epidermu, implantují přírodní barviva.

Lze tak upravit velikost, hustotu i šířku obočí nebo v případě chybějícího obočí jej lze kompletně vymodelovat. Oči zvýraznit očními linkami nebo můžeme docílit zkrášlení tvaru rtů, či potlačit jejich asymetrii.

Je velmi vhodné jako základ pro dokonalé nalíčení žen každého věku, pro ženy aktivní a pracovně vytížené, ale i pro ty, které chtějí vypadat dobře v každé situaci, nebo si s líčením nevědí rady.

Dokáže skrýt nedostatky či potlačit drobné asymetrie tváře. Není ale náhražkou klasického líčení. Výsledkem permanentního make-upu má být přirozený odstín, který poslouží jako základ líčení a upraví celkovou vizáž tváře.

Ceník permanentní make-up:

Mateřské znaménko - 500,- Kč

Oční linky horní - 1500,- Kč

Oční linky dolní - 1300,- Kč

Oční linky komplet - 2500,- Kč

Obočí - 2500,- Kč
(zahuštění, dokreslení, doplnění, úprava tvaru)

Obočí kompletní rekonstrukce - 3000,- Kč

Kontura rtů - 2500,- Kč
(zvýraznění přirozeného tvaru, zvětšení úzkých rtů, modelace nepravidelných rtů)

Kontura rtu s výplní - 3500,- Kč

U tetování i permanentního make-upu je do jednoho měsíce jedna korekce zdarma.

Permanentní make-up (mikropigmentace) - bližší informace

Mikropigmentace je dvoufázový proces, práce je ukončena až po druhém zákroku - tzv. korekci (fixaci), která je v našem studiu prováděna zdarma.

Na provedenou práci poskytujeme záruku 3 měsíce ode dne základního zákroku (netýká se barvy).

Je-li zákaznice náchylná k tvorbě herpes, je vhodné 2 dny před zákrokem a 2 dny po něm používat preventivně přípravky k ošetření herpes nebo/a B-komplex.

Samotná práce spočívá v odlíčení, nanesení anestetika, výběru barvy a tvaru. Práci lze průběžně sledovat v zrcátku.

Barva po aplikaci bude velmi výrazná, časem zesvětlí až o 30%. Výjimečně se může stát, že pokožka barvu napoprvé "nepřijme", ale následná korekce (po zhojení) již barvu zafixuje.

Po aplikaci chráníme ošetřovaná místa před stykem s vodou a UV zářením - před zákrokem a do zhojení nedoporučujeme návštěvu solária.

Mikropigmentace má trvanlivost 1-5 let - dle toho, jak barvu zpracuje Vaše pokožka.


Copyright © 2008-2013 Solárium RELLAX-Q
Autorem těchto stránek je firma Sitha Comp, 2008 - 2013