RELLAX-Q

Infrakabina neboli infrasauna

Netrapte se vedrem v klasické finské sauně, InfraKABINA někdy nesprávně nazývaná "infrasauna", nahrazuje klasické saunování a nabízí mnohem účinnější detoxikaci organizmu, a to při příjemných nízkých teplotách kolem 55°C.

Navíc během jediné návštěvy spálíte až 600 kcal.!

Principem prohřívání je přenos tepla infračerveným zářením (organismu známé záření ze slunce), nikoliv ohřevem těla o horký vzduch jako v sauně. Při saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě a nikoli vleže. Topidla jsou totiž umístěna tak, aby nejvíce užitku ze záření poskytla osobě sedící ve vzpřímené poloze s chodidly na úrovni lavice.

Výhodou je i nižší okolní teplota vzduchu (cca 55°C) v infraKABINĚ a tím zpřístupnění této terapie i lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny (po konzultaci s lékařem i astmatici a kardiaci,...) Není důležité, jaká teplota je uvnitř infrasauny, když do ní vstoupíte. Výrazné pocení totiž nastává až cca po 15 minutách. Nejlepším řešením je vstoupit do ní při jejím zapnutí a zahřívat se společně se saunou.

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 - 97 % tvoří voda. V infrakabině pak jen 80 - 85 %, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5 % škodlivin, kdežto v infrakabině 15 - 20 %. Při správně provozované hypertermní terapii dochází k obrovskému vylučování těžkých toxických kovů, včetně rtuti, pesticidů a dalších. Teplo způsobuje vylučování toxinů z buněk. Toxické molekuly se pak přechodně uschovají do lymfy. Protože pot je produkován z lymfy, toxiny se touto cestou dostanou ven z těla. Pro tento způsob vylučování toxinů nejsou játra a ledviny důležité. Z tohoto důvodu dochází k ulehčení jejich funkce a toxiny jsou schopny opustit tělo i při poruše jejich funkce.

Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění (chřipky, angína, oslabená imunita, alergie, ekzémy,…) Zvyšuje obranyschopnost sliznic, i děti pak lépe reagují na změny počasí - chlad, vlhko, zima, teplo - zvláště na jaře či na podzim. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice. Sauna je součástí regenerační procedury, proto je třeba nezapomenout na průběžné doplňování tekutin.

Také masáž zad, či šíje učiní po sauně velmi harmonizující a prohlubující účinek - především pro nás dospělé.

Důležité je saunovat se alespoň jednou až dvakrát týdně, zejména před nástupem chladné či virové - chřipkové sezony a během ní, samozřejmě pokud jste vy a dítě zcela zdraví. Začít se může ale kdykoli - třeba i v létě. Týdenní rytmus je důležitý proto, že hladina imunoglobulinu A, který chrání sliznice dýchacích cest před infekcí, která má vrchol svého působení 6 dní.

Účinky infrakabiny při pravidelné návštěvě:

Pokyny při saunování:

Po dokončení saunování není ideální se okamžitě sprchovat. Vaše tělo se totiž během saunování zahřálo, bude se i nadále po určitou dobu potit i po vypnutí topných jednotek, dokonce i po opuštění infrasauny. Posaďte se v infrasauně s otevřenými dveřmi a nechejte vaše tělo potit, zatímco se bude ochlazovat. Při sprchování si dejte vlažnou (nikoliv studenou) sprchu pro úplné opláchnutí potu z vašeho těla. Po použití infrasauny se nedoporučuje používat mýdlo, sprchové gely ani jiné přípravky, protože vaše póry budou otevřené a tyto látky by je mohly zanést.

Co si vzít s sebou?

Věnujte svým blízkým originální dárek: kus opravdového zdraví ve formě Dárkového poukazu!

Několik rad pro saunování s dětmi:

Zdravotní kontraindikace:


Copyright © 2008-2013 Solárium RELLAX-Q
Autorem těchto stránek je firma Sitha Comp, 2008 - 2013